O NÁS

Historie Tělovýchovné jednoty Slovan Karlovy Vary sahá až do padesátých let 20 století, kdy vznikaly na popud tehdejšího režimu sportovní organizace jako TJ Lokomotiva, TJ Slávia, TJ Slavoj atd. Mezi nejstarší oddíly v TJ se řadí oddíl plavání a horolezectví.

V současné době je TJ Slovan Karlovy Vary zapsaným spolkem, který sdružuje 13 oddílů kde sportuje na různých úrovních celkem 1200 sportovců včetně dětí a mládeže.

Oddíly kde sportují dospělí se zaměřují na všechny věkové kategorie včetně seniorské. Účastní se soutěží na různých úrovních od okresu až po 1. ligu a pořádají turnaje. Turistický oddíl pořádá pravidelné výšlapy, ale i expedice v zahraničí. Jmenovitě se jedná o oddíly nohejbalu, volejbalu, rekreačního volejbalu, kuželek, horolezectví, turistiky a sportu pro všechny ASPV.

Oddíly které se věnují dětem a mládeži mají kvalifikované trenéry a jsou zapojené do jednotlivých soutěží, závodů a turnajů pořádaných sportovními svazy včetně MČR. Také sami pořádají turnaje a závody .
Jmenovitě se jedná o oddíly badmintonu, sportovní gymnastiky, plavání, orientačního sportu, synchronizovaného plavání ( akvabel ) , stolního tenisu a sportu pro všechny ASPV. Všechny oddíly se mohou chlubit medailovými úspěchy na různých úrovních včetně MČR.

Naše nejlepší sportovkyně se ovšem pyšní i titulem mistryně světa. Veronika Kubínová je několikanásobnou zlatou medailistkou na MSJ , ale již se jí povedlo i zlato na MS dospělých a to v orientačním sportu v kategorii MTB. Více informací o naší nejlepší sportovkyni najdete na veronikakubinova97.wixsite.com

Karlovy Vary Živý kraj Karlovarský kraj MŠMT

Zpět na hlavní stránku

Letní Příměstský Tábor

Sportování se Slovanem již po osmé
LPT od 11.7. do 15.7. 2022
(viz. foto)

ROZVRHPŘIHLÁŠKA

Kontakty Vedení TJ :

Předseda VV TJ - RNDr. František Wohlmuth, fjw@volny.cz
Místopředseda VV TJ - Ladislav Frühauf, lada.fruhauf@centrum.cz
Tajemnice a hospodářka TJ - Světla Zdeňková, svetla.zdenková@seznam.cz